wtorek, 24 listopada 2015

Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku

Nieważne jak daleko sięgają Twoje marzenia, plany, cele, ile od siebie wymagasz albo gdzie pragnąłbyś być za parę, paręnaście lat.
Ważne jest to aby się nie poddawać.
 
Ten pierwszy wpis miał być inny, miał być wstępem i rozjaśnieniem o czym blog będzie pisany, jednak rzadko dzieje się tak, jak planujemy
Zainspirował mnie program "Top Model" i parę jego uczestników, którzy pomimo wielu przeszkód doszli bardzo daleko z jednej przyczyny. Wciąż powtarzali "nigdy się nie poddaję, choćby co, walczę do końca!".
I wtedy uświadomiłam sobie, że pragnę być taka sama, nigdy się nie poddawać i nie rezygnować.


4foodsecrets - co i jak??

Jako pasjonatka dietetyki, wpływu jakie jedzenie (każdy poszczególny rodzaj, składnik) wywiera na poszczególnych ludzi, ich zdrowie, nastrój czy też energię postanowiłam zacząć gromadzić informacje na temat każdego rodzaju pożywienia, jego historii, właściwości, wskazań, przeciwskazań, smaku i wszystkiego co tylko możliwe do spisania :)

Problem!

Po raz pierwszy w dziejach ludzie są jednocześnie przekarmiani i niedożywieni. Pomimo ciągłego rozwoju, nasza medycyna to ułuda, a leczenie polega na łagodzeniu lub eliminacji objawów, a nie chorób i ich przyczyn.
Każdy żyje w stresie, w biegu a co za tym idzie na nic nie ma czasu. Zamiast śniadanie szybka kawa, brak czasu na zjedzenie czegoś w pracy, ewentualnie szybki fast food w przerwie, za to po powrocie do domu je się wszystko co wpada w ręce.
 
Pomimo tego, że komunikacja, wiedza o zdrowym żywieniu i transport umożliwiają nam dostęp do żywności najwyższej jakości, która pochodzi z całego świata, nigdy nie byliśmy aż tak otyli i schorowani.
 
Rozwiązanie!

Przyczyną wszelkich chorób są tylko 3 rzeczy:
  • Uwarunkowanie genetyczne
  • Środowisko, w którym żyjemy
  • DIETA i tryb życia
Choćby wydawało się to dla niektórych niemożliwe, to co jemy ma na nas ogromny wpływ, zarówno wówczas, gdy jesteśmy zdrowi, jak i chorzy.
 
Podobnie jest z samochodem; dając mu dobre paliwo, możemy być pewni, że pojedzie i będzie śmigał ;) Ale co jeśli do auta zamiast paliwa nalejemy błota? [Błoto = np. MC, KFC, chipsy itp.]
Człowiek nie jest maszyną, toteż może minąć trochę czasu zanim pojawią się oznaki "zabłocenia" organizmu, czy to będzie miesiąc, czy 5 lat na pewno się pojawią.
 
Jak w takim razie rozwiązać problem?

Uważam, że duże znaczenia ma świadomość i motywacja. Jakiś konkretny impuls do rzeczywistej zmiany swojego życia na lepsze i zdrowsze.
Mogę się mylić ale prawdopodobnie każda pozytywna zmiana wymaga czasu, dlatego wystarczy na początek jeden mały krok. Sami zdecydujcie, w którą stronę ten krok będzie.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz